Agjenti shqiptar e largon futbollistin nga Chelsea, e shet ne Rusi (Foto)

Agjenti shqiptar e largon futbollistin nga Chelsea, e shet ne Rusi (Foto)

Josimar Quintero është transferuar në formë huazimi nga Chelsea në Superligën Ruse, te Rostov.

Ky transferim është bërë nga agjenti shqiptar Shkumbin Qormemeti, shkruan indeksonline.

Qormemeti është edhe agjent i Bernard Berishës, Bekim Balajt dhe Odise Roshit, ku edhe kta të fundit luajnë në Rusi.

Quintero ka qenë pjesë e të rinjve të Chelseas dhe për një vit do të luaj i huazuar te Rostovi.

Shpërndaje në: