Aksident tragjik në Itali, shqiptari përplaset në rrugë nga një makinë

Aksident tragjik në Itali, shqiptari përplaset në rrugë nga një makinë

Ishte duke u kthyer në shtëpinë e tij, kur një makinë e ka përplasur duke e lënë në gjendje të rëndë.

Shqiptari me inicialet B. P., 42 vjeç banues në Rexhio Emilia ndodhet në spital në luftë më vdekjen.

Shqiptari ishte duke shkuar drejt sheshit ‘tringjyrësh’, kur një makinë e drejtuar nga një nigerian 38-vjeçar, duke e lënë në gjendje të rëndë, shkruan Syri.net.

Ai është dërguar në spitalin e ‘Santa Maria Nuova’ kur është në gjendje të rëndë në repartin e reanimacionit.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia dhe ka nisur hetimet në lidhje me aksidentin. Nigeriani  është ndaluar nga policia.

 

Shpërndaje në: