Aksident zingjiror në Veternik (FOTO)

Periskopi.com Lajme

Një aksident zingjiror ka ndodhur para pak çastesh në Veternik, më saktësisht te “Gorenje”.

Në pamjet e siguruara nga Periskopi shihet se rruga është bllokuar dhe ka shkaktuar kolonë të gjatë.

Në bazë të informacioneve të para, nuk bëhet fjalë për një aksident të rëndë, por vetëm me dëme materiale.

Gjatë natës kryeqyteti ka qenë i mbuluar me reshje të shiut dhe temperatura të ulëta. Kjo gjë edhe e ka vështirësuar komunikacionin.