Aksidenti fatal në tunel të Kalimashit, shoferi nga Kosova u përplas me atë nga Shqipëria

Periskopi.com Lajme

Një aksident ka ndodhur në tunelin e Kalimashit. Si pasojë e përplasjes së dy automjeteve është regjistruar një viktimë dhe dyshohet për katër të plagosur.

“Më datë 07.01.2022, në brendësi të tunelit të Kalimashit janë përplasur dy automjete, me drejtues shtetasit Gj.M., banues në Shkopet dhe N.Z., banues në Kosovë. Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë pasagjerja E.S., banuese në Shkopet, si dhe janë plagosur 4 shtetas të tjerë, të cilët janë transportuar në spitalin e Kukësit.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Njësisë për Sigurisë Rrugore të autostradës Kalimash- Morinë, ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit”, njofton policia.