Aktivistët e VV-së të prekur nga vdekja e Deharit, mesazhe edhe nga burgu

Aktivistët e VV-së të prekur nga vdekja e Deharit, mesazhe edhe nga burgu

Deharin po e kujtojnë të gjithë nëpërmjet rrjeteve sociale, duke shpërndarë fotografi e tekste kushtuar jetës dhe veprës së tij prej aktivisti.

Aktivistët e kësaj lëvizjeje po mbajnë edhe fotografinë e Deharit në profil.

Ai po kujtohet si patriot, intelektual e si student i dalluar në Fakultetin e Mjekësisë ku vijonte studimet.

Mesazhet nuk kanë munguar as nga bashkëaktivistët e tij nga burgu, të cilët, sipas aktivistëve që shpërndanë bashkëbisedimet në Facebook, thonë se Astriti do të varroset si hero. /Periskopi/

egariii adonis tinka arianit paj

Shpërndaje në: