Alaba shënon gol të pabesueshëm nga gjuajtja e lirë, portieri nuk e pa fare topin

Periskopi.com Sporti

Vjen goli i tretë në takimin  ndërmjet Almerias dhe Real Madridit, duel ky në kuadër të rundit të parë në La Liga.

Golin e dytë dhe të epërsisë për Realin e ka shënuar, David Alaba në minutën e 75’të të takimit, shkruan Periskopi.

Rezultati aktual i takimit është 1:2.

VIDEO