Alarm për bombë tek “Xhevdet Doda”, deklarohen nga policia

Periskopi.com Lajme

Një alarm për bombë është dhënë në shkollën “Xhevdet Doda” në Prishtinë.

Për rastin janë deklaruar nga policia.

Zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti, tha për Klankosova.tv se kanosja ka ardhur përmes postës elektronike.

Ajo tha se policia menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes dhe i ka evakuuar qytetarët në një perimetër të sigurtë.

“Sot rreth orës 11:00 është pranuar informata për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në shkollën “Xhevdet Doda” në Prishtinë. Informacionet e para flasin se kanosja e dyshimtë ka ardhur përmes postës elektronike. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situatën në atë zonë. Në një perimetër të caktuar ka evakuuar qytetarët, ndërkohë që janë angazhuar edhe njësitet përkatëse për trajtimin/ verifikimin e informatës”- tha ajo.