Albin Kurti në mesnatë shkarkon Avdullah Hotin

Periskopi.com Lajme

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka shkarkuar në mesnatë zv.kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti.

Ky shkarkim erdhi menjëherë pas rrëzimit të  Qeverisë.

Shkarkimi i tij u bë i ditur tash përmes një postimi të asistentit të Kurtit në Facebook.

Kujtojmë se Qeverisë Kurti iu dha lamtumira e fundit sonte me 82 vota për 82 për dhe  32 kundër 1 abstenim nga gjithësej 117 deputetë sa ishin në Kuvend, raporton Periskopi.

Shpërndaje në: