“Albin Kurti po flet me gjuhën e komandantëve, ku është populli civil i Prishtinës”

Periskopi.com Lajme

Zgjim Hyseni i PSD-së, ka cituar një deklaratë të kryeministrit Albin Kurti se ‘inspektorët e kryejnë punën e tyre, e ne tonën’.

Ai thotë se kjo gjuhë dikur kritikohej si ‘gjuhë e komandantëve’ dhe Hyseni pyet:

“Ku eshte more populli civil i Prishtines?! Cka eshte kjo arrogance? Kjo gjuhe e “komandanteve”. A ka naj reagim?”.

Shkrimi i plotë:

Inspektoret e kryejne punen e tyre, na punen tone”, po thote Albin Kurti.

Ku eshte more populli civil i Prishtines?! Cka eshte kjo arrogance? Kjo gjuhe e “komandanteve”. A ka naj reagim? Per cka keni luftu ju?! Pardon se harrova, habitet njeri… Ju keni votu! A nuk keni votu me i dhane fund kesaj gjuhe a?!