Albin Kurti thyen rregullat anti covid – mbanë tubim me mbi 100 persona në Prizren

Periskopi.com Lajme

 Kryeministri Albin Kurti po vazhdon të shkelë ligjet dhe vendimet e Qeverisë së tij për interes partiak.

Kurti sot në Prizren ka mbledhur mbi 100 persona në ambient të mbyllur për të kërkuar vota për Mytaher Haskukën.

Meqenëse kjo komunë qeveriset nga VV në këtë tubim nuk janë parë as inspektorët e as Policoa e Kosovës. Sipas rregullave në fuqi nuk lejohen tubimet në ambiente të mbyllura me më shumë se 20 persona.