Alfonso Daviesit i shfaqen probleme me zemër pasi u shërua nga Covid-19

Alfonso Daviesit i shfaqen probleme me zemër pasi u shërua nga Covid-19

Futbollisti i Bayern Munchen-it, Alphonso Davies, është diagnistifikuaar me inflamacion të zemrës.

Ky problem duket t’i ketë ardhur gjatë periudhës sa po rikuperohej prej koronavirusit.

“Ai nuk po stërvitet momentalisht, andaj nuk do të jetë në dispozicionin tonë për javët e ardhshme”, ka thënë Nagelsmann.

“Ky miokardit nuk është aq dramatik në bazë të ultrazërit, por janë më shumë shenja të thjeshta të inflamacionit. Sidoqoftë, ka nevojë për shërim dhe nuk ka dyshim se kjo do kohë”.

Shpërndaje në: