Allegri ‘kërcënoi’ Rabiotin në ndeshjen ndaj Udineses: “Nëse e humb topin do të të vrasë”

Periskopi.com Sporti

Trajneri i Juventusit, Max Allegri, tregoi një qasje interesante për menaxhimin kur këshilloi Adrien Rabiot: “Nëse e humb atë top, unë do të të vras!”

Incidenti ishte gjatë minutave shtesë në stadiumin Allianz në Torino gjatë fitores 2-0 të Serie A ndaj Udineses.

Rabiot pati presion nga pas nga dy lojtarë të Udineses dhe u mbërthye në vijën e autit pikërisht pranë pozicionit të Allegrit.

Meqenëse kapaciteti është reduktuar në vetëm 5,000 gjatë dy ndeshjeve të ardhshme për shkak të COVID dhe distancimit social, ishte më e lehtë të dëgjoje trajnerët që jepnin udhëzime ndaj lojtarëve të tyre.

Prandaj ishte jashtëzakonisht e qartë kur Allegri pa Rabiot në këtë situatë dhe u dëgjua të thoshte: “Mos rrezikoni… Nëse e humbisni atë top, unë do të të vras!”

Momenti nuk kaloi pa u vënë re në rrjetet sociale, me tifozët e Juventusit që bënin shaka se ishin të gatshëm të ndihmonin dhe i kërkuan Allegrit që ta ‘largonte’ njëherë e përgjithmonë.

Ndeshja përfundoi 2-0 me golat e Paulo Dybala dhe Weston McKennie.