Alvaro Morata shkund më të dobëtit e Serie A-së për herë të dytë

Periskopi.com Sporti

Juventusi ka shënuar edhe golin e dytë dhe tash po avancon 2-0, si mysafir i Salermitanas, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15 në Serie A.

Alvaro Morata ka realizuar për 2-0 në minutën e 70, pas asistimit nga Federico Bernardeschi, i cili me një pasim ‘tinëzar’ gjeti në afërsi të shtyllës së parë sulmuesin spanjoll, e ky me një prekje të lehtë devijoi topin në rrjetë – minuta e 70.

Shikoni golin më poshtë.

VIDEO