Ambasada Amerikane: Në Kuvend po merren më shumë me sulme personale sesa me përgjegjësitë që kanë, qytetarët e Kosovës meritojnë më mirë

Periskopi.com Lajme

Ambasada Amerikane ra reaguar pas kacafytjeve të mbrëmshme, që ndodhen në Kuvendin e Kosovës, në mes të deputetit të LDK’së, dhe Kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani.

Ambasada Amerikane përmes një reagimi tha se Kuvendi i Kosovës më shumë po merret me sulme personale sesa me përgjegjësi që kanë në raport me qytetarët, përcjell Periskopi.

Po ashtu në këtë reagim kanë cekur se Ambasada Amerikane ka bërë thirrje të gjitha partive  që të ulin retorikën e politizuar dhe të bashkohen për zgjidhjen e krizës ekonomike dhe shëndetësore.

Ja reagimi:

Shpërndaje në: