Ambasadori Agon Vrenezi takohet me Erdoganin, ia dorëzon letrat kredenciale

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan e ka pritur në takim ambasadorin e Kosovës në Ankara, Agon Vrenezin.

Siç raporton Anadolu Agency, ambasadori Vrenezi ia dorëzoi letrat kredenciale presidentit turk.

Pas prezantimit të ambasadorit Vrenezi, bashkëshortes, vajzës së tij dhe disa pjesëtarëve të ambasadës së Kosovës, AA shkruan se ata u fotografuan me Erdoganin.