Ambasadori britanik takim me dyer të mbyllura me deputetët, temë vizat

Periskopi.com Lajme

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë është takuar me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott

Kryetari i Komisionit Haki Abazi, tha se me ambasadorin do të diskutohet për liberalizimi e vizave dhe për rolin që Mbretëria e Bashkuar mund luajë dhe si mund të ndikojë te ato vende që se kanë njohur pavarësinë.

Pas këtij fjalimi takimi ka vazhduar me dyer të mbyllura, pa praninë e medieve.