Ambasadori Dugolli takohet me presidentin Biden

Periskopi.com Lajme

Ambasadori i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ilir Dugolli, përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Twitter, ka bërë të ditur se është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

Dogolli ka publikuar foton me presidentin amerikan Biden, në Shtëpinë e Bardhë, duke thënë se është “krenar për lidhjen unike mes dy vendeve”.

“Mirënjohës që miqësia e qëndrueshme mes popujve tanë përcaktohet dhe ushqehet nga vlera të përbashkëta”, ka shkruar Dugolli.

Ai ka shprehur përkushtimin për thellimin edhe më tej të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së, si dhe avancimin e prioriteteve të përbashkëta.

Ilir Dugolli është emëruar ambasador i Kosovës në SHBA, në nëntor të vitit 2021.