Ambasadorja Çitaku përshëndet vendimin e Trumpit për emërimin e O’Brienit: I ka shërbyer Bushit dhe Obamas

Periskopi.com Lajme

Para disa minutash, Presidenti Donald Trump ka emëruar si këshilltar të ri të Sigurisë Kombëtare, z.Robert C. O’Brien.

Ndaj këtij vendimi ka reaguar edhe ambasadorja e Kosovës në Washington D.C., znj.Vlora Çitaku, e cila e ka përshëndetur këtë vendim, shkruan Periskopi.

Çitaku ka përmendur atë që tregoi Periskopi më herët, se O’Brien ka shërbyer edhe në Administratën e Presidentit George W. Bush dhe Barack Obamas.

Në javën e kaluar, Trumpi gëzoi qytetarët e Kosovës duke e shkarkuar nga detyra John Boltonin – që kishte bërë haptas fushatë kundër shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

Të shpresojmë që qëndrimet e z.O’Brien në raport me vendin tonë do të jenë konstruktive. /Periskopi

Shpërndaje në: