Ambasadorja gjermane: Rastet e Ukrainës dhe Kosovës, dy situata krejtësisht të ndryshme

Ambasadorja gjermane: Rastet e Ukrainës dhe Kosovës, dy situata krejtësisht të ndryshme

Ambasadorja e Gjermanisë në Serbi, Anke Konrad, deklaroi se rastet e Ukrainës dhe Kosovës janë “dy situata fillestare krejtësisht të ndryshme”.

Kësisoj, ajo i është përgjigjur pyetjes se si e ka kuptuar deklaratën e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, se shumë vende që i referohen Kartës së OKB-së në rastin e Ukrainës, ajo është shkelur në rastin e Serbisë, shkruan Kosovonline

 

Shpërndaje në: