Analiza brilante që dëshmon se Messi nuk është futbollist i kompletuar ka shkuar viral në internet

Periskopi.com Sporti

Jemi të privilegjuar që kemi jetuar në të njejtën epokë me Lionel Messin.

Një shumicë e konsiderueshme beson se argjentinasi është lojtari më i mirë i të gjitha kohëve, raporton Periskopi.

Sidoqoftë, gjithmonë do të jetë dikush që mendon ndryshe, apo jo?

Është e kuptueshme që disa fansa e preferojnë bashkëkombasin e tij, Diego Maradona, për arsyen e vetme sepse ka fituar Kupën e Botës.

Cristiano Ronaldo gjithashtu ka fansat e tij. Portugezi ka fituar trofe shumë të rëndësishëm me Kombëtaren e Portugalisë dhe poashtu ka të njejtin numër të “Topave të Artë” sa Messi (5).

Rrallëherë gjeni dikë, megjithatë, i cili nuk e pranon se Messi është futbollist i kompletuar, por ky është një argument që është rikthyer në diskutim nga një zinxhir postimesh në Tëitter.

Shfrytëzuesi me emrin @AntiLaportismo ka përpiluar një listë të “gjërave që Lionel Messi nuk i bën si duhet, ose të paktën nuk është konsistent në to”.

Sigurisht se do të faleshit sikur do të mendonit se kjo listë do të ishte e shkurtër, por jo, plot dhjetë gjëra janë përfshirë.

Shikoni më poshtë zinxhirin e postimeve:

Kjo tregon se madje edhe lojtarët më të mëdhenj do të kritikohen për mangësitë e tyre potenciale në lojën e tyre. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: