Ancelotti tregon të ardhmen e Hazard

Periskopi.com Sporti

Carlo Ancelotti ka zbuluar se Eden Hazard do të mbetet me Real Madrid sezonin e ardhshëm, duke shtuar se belgu dëshiron të qëndrojë dhe të tregojë vlerën e tij.

Hazard erdhi fillimisht me shumë bujë nga Chelsea në vitin 2019, por ka kaluar më shumë kohë jashtë fushës.

Kjo ka çuar në spekulime se Madridi mund ta largojë atë, por tani Ancelotti thotë se ai do të mbetet pjesë e planeve të klubit në vazhdim.