Andin Lokaj: Zhegrova duhet ta përmirësohet në aspektin psikologjik

Periskopi.com Sporti

Komentatori i njohur kosovar dhe kolumnisti i Periskopit, Andin Lokaj e ka komentuar së fundmi yllin e Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrovën.

I ftuar në një emision në RTK, Lokaj ka thënë se sulmuesi i Baselit është tejet i talentuar, por duhet të përmirësohet në një aspekt, raporton Periskopi.

“Edon Zhegrova është super-lojtar. Këtë e kam thënë edhe më herët. Ajo çka i duhet atij në këto momente është që të përmirësohet edhe pak në aspektin psikologjik”, ka thënë ai.

Kujtojmë se forma e Zhegrovës ka qenë me përplot kthesa, batica e zbatica, te Kombëtarja dhe klubi. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: