“Anëtarët e VV-së na shanë me nanë”, përplasen ashpër në studio kandidatët për kryetar të Novobërdës

Periskopi.com Lajme

Kandidati për kryetar të Novobërdës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajrush Ymeri, ka akuzuar eksponentë të Lëvizjes Vetëvendosje që e kanë ofenduar duke ia sharë nënën në mbledhjet e kuvendit komunal.

“Këta nuk kanë pas çfarë i bëjnë kryetarit dhe mu gjuajshin mua pa asnjë arsye. Lirim Gashi, që sot është hequr nga lista e kandidatëve të VV nga KQZ për shkak të dënimeve që i ka, në mbledhje të kuvendit komunal i ka kput mikrofonat dhe ka ardh para meje i ka sha nënat tona” – deklaroi ai në Kanal10, teksa po zhvillohej debati me kandidatin e VV-së për kryetar të Komunës së Novoberdës.

VIDEO:

Shpërndaje në: