Angli – Amerikë: Ndeshje e mirë por pa fitues

Angli – Amerikë: Ndeshje e mirë por pa fitues

Anglia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ndarë pikët në ndeshjen e tyre të dytë në Grupin B.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Al Bayt” të Dohas u mbyll baras dhe pa gola.

Të dy ekipet regjistruan disa raste shënimi, por nuk ia dolën të gjenin rrugën për te goli.

Anglia mbetet lidere e grupit tani me 4 pikë, një më shumë se Irani që është i dyti

ShBA-të pozicionohen në vendin e tretë me 2 pikë, kurse Uellsi është i fundit me 1 pikë.

Shpërndaje në: