Anglia në fund këndellet dhe mbyll ndeshjen me barazim ndaj Gjermanisë

Anglia në fund këndellet dhe mbyll ndeshjen me barazim ndaj Gjermanisë

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Dino Manuzzi” ka përfunduar me rezultatin 2:1.

“Azzurrët” të dy golat e fitores i shënuan në pjesën e parë. Fillimisht shënoi Nicolo Barella në minutën e 30-të, e pastaj Lorenzo Pellegrini në minutën e 45-të.

Golin e vetëm hungarezëve ia dhuroi Gianluca Mancini, i cili shënoi autogol në minutën e 61-të.

Italia me katër pikë renditet e dyta në grup, kurse Hungaria një pozitë më poshtë me tri pikë.

Paraprakisht, gjermanët kishin kaluar në epërsi me golin e Hofman në minutën e 50’ të ndeshjes.

Aktualisht lidere e grupit është Italia me katër pikë, dy më shumë sesa Gjermania e vendit të tretë dhe tri më shumë sesa Anglia e cila gjendet e fundit.

Shpërndaje në: