Anglia shkund Kosovën vetëm pas 11 minutave, Brewster qëllon aty ku duhet për zhgënjimin e ‘Dardanëve’

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja U21 e Anglisë kë kaluar në epërsi kundër U21-shave të Kosovës, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet Euro U21.

Rhian Brewster ka realizuar në minutën e 11-të nga penalltia për 1-0.

Kujtojmë se Kosova dhe Anglia janë pjesë e Grupit G kualifikues, së bashku me Çekinë, Slloveninë, Shqipërinë dhe Andorrën. /Periskopi.com/