Antoine Griezmann prezantohet te Atletico Madrid, me pamje të re dhe numrin 8 në shpinë

Periskopi.com Sporti

Antoine Griezmann tashmë është pjesë e Atletico Madridit, duke vizituar edhe stadiumin, së bashku me presidentin e klubit, Enrique Cerezo.

Sulmuesi do të mbajë fanellën me numrin 8 që u la nga Saul që shkoi te Chelsea.

Pas stërvitjes së mëngjesit në “Cerro del Espino”, ylli i ri në Metropolitano për t’iu nënshtruar fotosesionit tradicional.

Griezmann pastaj shkoi tek parukieri duke ndryshuar imazh. Francezi preu flokët, diçka që një pjesë e fansave i kërkuan në rrjetet sociale, për të filluar një fazë të re te Atlético Madridi.

Griezmann tregoi numrin e tij të ri së bashkua me presidentin Enrique Cerezo dhe shkeli në fushën e “Wanda Metropolitano”.

Ai po ashtu edhe në sallën e stadiumit me Miguel Ángel Gil Marín dhe Andrea Berta.