Arkivoli misterioz i fëmijës (Foto)

Arkivoli misterioz i fëmijës (Foto)

Policia po heton zbulimin enigmë të një arkivoli të vogël që përmban organet e një fëmije.

Arkivoli i vogël dhe i bardhë u gjet i braktisur në trotuarin e një rruge në Filadelfia.

Brenda, oficerët gjetën një qese plastike që përmbante atë që u konfirmua më vonë si dy organe njerëzore të balsamosura dhe që i përkasin një fëmije.

Kryeinspektori Scott Small u tha gazetarëve se ekzaminuesi mjekësor konfirmoi se qese përmbanin organe të brendshme të balsamuara që i përkasin një fëmije.

Ai tha për Veprimin e Lajmeve: “Arkivoli duket të jetë një arkivol i freskët”, transmeton oranews.

“Ishte marrë nga një shtëpi funerale ose ndoshta e hapur nga toka nga një varr i freskët”, tha ai.

Shpërndaje në: