Armend Muja kërkon që qytetarët e Kosovës të lumturohen: Rritëm ekonominë

Periskopi.com Lajme

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja, ka kërkuar që qytetarët e Kosovës të lumturohen pasi ka rritje ekonomike në vend.

“Është detyrë e opozitës ti potencojë pikat e dobëta, rendi e do që kurt ë rikthehemi ti potencojmë disa gjëra se cka ka ndodhë në muajt që po lëmë pas. Fillimisht Kosova ka disa lajm të mira, sidomos te aspekti ekonomik dhe ajo që duhet të lumturojë qytetarët e Kosovës është rritja ekonomike që vlerësohet te 7 për qind, është dyfishi i asaj që ne kishim planifikuar”, ka thënë Muja.

Shpërndaje në: