Aro Muric > bllokat e betonit: Shikoni këtë super-pritje të tij në Turqi

Arijanet Muric është duke kaluar nëpër një formë fantastike këtë edicion në Superligën e Turqisë.

Portieri i Kosovës disa ndeshje qëndroi në bankën rezervë te Adana, por duket se qëndrimi në bankë vetëm sa e ka motivuar për të punuar më shumë dhe për tu rikthyer në një formë spektakolare.

Adana ka marrë një tjetër fitore, ku ka mposhtur Giresunsporin me rezultat minimal 1-0.

Aro Muric ka qenë fantastik në këtë sfidë, duke mbajtur portën e paprekur dhe duke shpëtuar një gol të sigurt të mysafirëve në pjesën e parë.

23-vjeçari ka zhvilluar 10 ndeshje këtë edicion me Adanan, ku dy herë ka qenë pjesë e formacionit të javës në Superligën e Turqisë.

Forma e mirë e Aros u vërejt edhe në takimin e fundit të Kosovës ndaj Greqisë, ku portieri shtatlartë ishte më i miri te Dardanët.