Arrestohen aktivistë e deputetë të VV-së një ditë para protestës së 17 shkurtit

Arrestohen aktivistë e deputetë të VV-së një ditë para protestës së 17 shkurtit

Qeveria e Kosovës në panik një ditë para protestës së 17 shkurtit.

Sa herë që Vetëvendosje organizon ndonjë aksion anti-qeveritar, fillojnë arrestimet e aktivistëve dhe liderëve të tyre.

Çuditërisht, edhe rastet e para shumë vitesh, rikthehen në kujtesën e pushtetit, i mbështetur edhe nga EULEX-i, për të kryer operacione arrestimesh ndaj opozitës, përkatësisht Vetëvendosjes.

Të fundit, janë arrestimet që kanë arsyetim demolimin e veturave të EULEX-it në vitin 2009.

Pa kaluar as 48 orë para protestës së 17 shkurtit, janë arrestuar deputeti i Vetëvendosjes Glauk Konjufca, zëdhënësi i VV-së Frashër Krasniqi dhe dhjetëra aktivistë të tjerë.

Shpërndaje në: