Arrestohen dy inspektorë të ATK-së

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës ka arrestuar dy inspektorë tatimor të Agjencisë Tatimore të Kosovës(ATK).

Të dyshuarit kanë keqpërdorur pozitën zyrtare  duke i kërkuar viktimës 50 euro gjatë inspektimit të biznesit.

Policia ka njoftuar se të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.  

Shpërndaje në: