Arrestohet 23 vjeçari në Vushtrri, policia ia gjen 77 qese me drogë

Periskopi.com Lajme

Në orët e pasditës, policia në Vushtrri ka arrestuar G.A, 23-vjeçar të dyshuar për veprën penale “ Blerje, posedim, shperndarje dhe shitje të paautorizuar të substancave narkotike’’”.

Mbi dyshime të arsyeshme është identifikuar dhe arrestuar personi i dyshuar tek i cili gjatë kontrollit në çantën e krahut i janë gjetur dhe sekuestruar 77 qese me substancë të dyshuar narkotike me peshë 66 gram dhe një sprej.

“Në cilësi të të dyshuarit është intervistuar 23 vjeçari, shtetas i Republikës së Kosovës, ndaj të cilit prokurori i ka caktuar masen e ndalimit policor.  Hetimet e mëtejme lidhur me rastin po i vazhdon njësia përkatëse e antidrogave”, thuhet në komunikatën e PK-së.