Arrestohet një person, kaloi ilegalisht kufirin nga Serbia për në Kosovë

Arrestohet një person, kaloi ilegalisht kufirin nga Serbia për në Kosovë

Një person është shoqëruar në stacionin policor, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës.

Në raportin 24 orësh të  policisë thuhet se me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Leposaviq / 15.06.2024 – 17:55. Është shoqëruar në stacionin policore i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.” thuhet ne raportin e policise.

Shpërndaje në: