Arrestohet i riu në dyshimet për planifikimin të sulmit ndaj Macron

Arrestohet i riu në dyshimet për planifikimin të sulmit ndaj Macron

Autoritetet franceze kanë njoftuar se kanë arrestuar një 23 vjeçar nën dyshimet se kishte për qëllim që të kryente një sulm ndaj presidentit francez,Emmanuel Macron

Një përfaqësues i zyrës së prokurorit francez tha se motivet e të riiut të arrestuar janë ende të paqarta, dhe se ai vetë e kishte planifikuar sulmin, raporton AP, transmeton Klan Kosova.

 

Shpërndaje në: