Arrin në 3 mijë numri i të vdekurve nga COVID-i në Kosovë, një i ri në mesin e viktimave të fundit

Periskopi.com Lajme

Në raportin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, është bërë e ditur se njëri nga qytetarët, që kanë humbur betejën me COVID, gjatë 24 orëve të fundit, ka qenë mashkull i moshës midis 20-29 vjeçe. Ndërkaq viktima tjetër, ishte një 80 vjeçar.

Viktimat ishin nga Vushtrria dhe Skenderaj.

Sot me këto dy raste numri i vdekjeve në Kosovë nga COVID-19, ka arritur në tre mijë.

Numri total i rasteve aktive në vend është 19 mijë e 519.