Arrit një fizik ‘supermenis në moshën 6-vjeçare për të bërë ëndrrën e tij të vërtetë

Periskopi.com Fun

Sporti është aktiviteti i përsosur për fëmijët, që mund të sigurojnë një rritje të shëndetshme dhe t’i lënë ata të lëshojnë energjinë e tyre.

Ky djalë i vogël ishte atletik në një nivel krejtësisht tjetër. Në moshën 6-vjeçare, djali iranian Arat Hosseini duket si një atlet profesionist. Sporti u bë jeta e tij për një arsye të mirë, transmeton lajmi.net.

Ai filloi në një moshë shumë të re. Ky djalë i jashtëzakonshëm u bë i famshëm pasi babai i tij postoi një video interesante të tij në Instagram.

Ai është i dashuruar me çdo aktivitet fizik. Arat stërvitet çdo ditë dhe ka arritur një fizik me mend, që shumë të rritur madje mund ta kenë zili.

Por muskujt e tij nuk janë e vetmja gjë për të cilën mund të krenohet. Falë stërvitjes së tij, ai është në gjendje të kryejë disa poza të ndërlikuara gjimnastike dhe bëmat atletike.

E gjithë kjo përpjekje ka një qëllim të veçantë për të riun Arat. Në të ardhmen, djali ka ëndërr të bëhet një lojtar i shquar i futbollit, ashtu si idhujt e tij, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Ai nuk ka kohë për të humbur dhe merr pjesë në trajnime të futbollit çdo ditë.

Babai i tij është një mësues i kujdesshëm që e mbështet gjithmonë. Babai i Aratit, Muhamedi, kujdeset mirë për djalin.

Ai e vuri re talentin e djalit të tij që në moshë shumë të re dhe që prej asaj kohe ka udhëhequr trajnimin e tij dhe duke monitoruar përparimin e tij. Për të ndihmuar zhvillimin e potencialit të tij, familja e Aratit madje u transferua në Liverpool, Angli nga Irani.

Talenti i tij është vërejtur në të gjithë botën. Aktualisht, djali trajnon në Akademinë Liverpool. Një nga autoritetet e Klubit të Futbollit Liverpool u befasua kur pa Aratin dhe talentin e tij.

Pas kësaj, përgatitjet u bënë që Arati të bashkohej me Akademinë Liverpool, tha babai i tij. Përveç kësaj, shumë klube të tjera të futbollit anglez dëshirojnë të nënshkruajnë një kontratë me djalin, kështu që Arat merr shumë oferta.

Shpërndaje në: