Everton-Arsenal është superndeshja e sontme në Premier League

Periskopi.com Sporti

Sot (e hënë) do zhvillohet ndeshja mes Evertonit dhe Arsenalit në kuadër të xhiros së 14-të në Premierligë.

Ndeshja fillon në orën 21:00

Dy skuadrat angleze, që kanë humbje në ndeshjen e fundit, duan vetëm pikët e plota.

Arsenali gjendet në vendin e shtatë me 23 pikë, kurse Evertoni në vendin e 16 me 15 pikë.