Arsene Wenger ka konfirmuar se dëshiron të nënshkruajë me mesfushorin 80 milionësh

Periskopi.com Sporti

Arsene Wenger ka konfirmuar interesimin e Arsenali për një prej mesfushorëve më të talentuar në Evropë.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Monakos, Thomas Lemar, transmeton Periskopi.

Monako e vlerëson futbollistin rreth 80 milionë funta dhe Wenger ka refuzuar të elaborojë më shumë për interesimin, por ka pranuar se është i hapur për më shumë ardhje.

Arsene Wenger confirms Arsenal want to sign £80m midfielder

“Është lojtar të cilin e kemi shikuar, por të tjerat janë vetëm spekulime”, tha menaxheri francez. /Periskopi