Arusha provon të ikë nga Gjakova duke kapërcyer telat, nuk ia del

Periskopi.com Lajme

Një arushë ka ngecur në një rrethojë me tela gjemborë, përderisa po tentonte t’i kalonte ata, në fshatin Kusar të Gjakovës.

Zëdhënësi i policisë për Gjakovën, Nysret Gjurkaj, tregoi për Klanin se gjuetarët kanë dalë në vendngjarje dhe po përpiqen ta lirojnë arushën.

Shpëtimi i arushës po përcillet edhe nga policia dhe qytetarët përreth, në mënyrë që të mos shkaktohet ndonjë dëm.