Asamblisti i VV-së del kundër qeverisë për rrymën, ka një thirrje për Kurtin

Periskopi.com Lajme

Edhe asamblisti i VV’së në Gjilan, Blerim Haziri, ka dalë kundër Qeverisë Kurti pas paralajmërimeve për shtrenjtimin e rrymës elektrike.

Haziri  përmes një postimi në profilin e tij Facebook ka paraqitur një tabelë ku shihet ndikimi i subvencionit në tarifat finale të energjisë elektrike.

“Thuaj JO shtrenjtimit të rrymës elektrike”, ka shkruar Haziri duke dalë kështu kundër qeverisë për paralajmërimet e shtrenjtimit të rrymës.

Nuk dihet nëse ky propozim do të kalojë, por lutemi që të mos ndodhë dhe të rikthehet në skenë Albin Kurti i vitit 2019./Periskopi.com/

Postimi i plotë: