Askush nuk po flet për nokautin e parë: Fury e bëri Wilderin t’i binte në gjunj me këtë të djathtë brutale

Periskopi.com Sporti

Deontay Wilder u njoftua me fuqinë e vërtetë të Tyson Furyt.

Amerikani u nokautua në rundin e 11-të, duke u mposhtur për herë të dytë rresht nga Fury, shkruan Periskopi.

Mirëpo, para nokautit kryesor, Fury arriti ta rrëzojë edhe një herë rivalin e tij.

Dhe kjo ndodhi në rundin e 10-të, kur me një të djathtë tmerruese e bëri t’i binte në gjunj në shenjë ‘përgjërimi’.

Shikoni videon e mëposhtme. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: