Aston Villa – Man United: Luftë për mbijetesë dhe top katërshe, publikohen formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Manchester Unitedi, në luftë për top katërshe, i shkon sonte me fillim nga ora 20:15 Aston Villës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-t në Premier League.

“Djajt e Kuq” aktualisht pozicionohen në endin e pestë në tabelë me 55 pikë, katër më pak se Leicesteri në të katërtin, por United ka një ndeshje më pak të luajtur, shkruan Periskopi.

Favorit absolut është skuadra nga Mancesteri, por Aston Villa sigurisht se do ta kërkojë befasinë, pasi po lufton për mbijetesë dhe tri pikë nga kjo ndeshje do ta fusnin atë në zonën e shpëtimit.

Më poshtë, formacionet zyrtare:

Aston Villa:

 

Manchester United:

Shpërndaje në: