Atentat në Tiranë, vriten me breshëri plumbash dy persona në veturë

Periskopi.com Lajme

Dy persona janë vrarë me armë zjarri në një atentat në Tiranë, në zonën e Astirit.

Mësohet se është qëlluar me breshëri automatiku drejt një makine Audi dhe për pasojë dy personat që udhëtonin brenda tij kanë humbur jetën.

Menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po kontrollojnë zonën me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit të Tiranës./A2