Atletico dhe Barca gati të nisin negociatat për shkëmbimin Griezmann-Felix

Periskopi.com Sporti

Atletico Madrid dhe Barcelona janë gati të nisin negociatat për atë që do të ishte shkëmbimi më i madh në këtë merkato.

Sipas raportimeve të ‘Cadena Ser’, Antoine Griezmann dhe Joao Felix janë pjesë e mundshme e marrëveshjes, përcjell Periskopi.

Barcelona ka shprehur edhe më parë interesim për Joao Felix, por Atleti refuzonin opsionin e huazimit.

Por, duket se me inkuadrimin e Griezmann në ekuacion, qasja e ‘Los Rojiblancos’ ka ndryshuar.

Barca dhe Atletico kanë shumë pak orë përpara për të kompletuar këtë mega-shkëmbim. /Periskopi/

Shpërndaje në: