Atmosferë madhështore në stadiumin Luzhniki vetëm një orë para fillimi të finales së Kupës së Botës (Video)

Periskopi.com Botërori 2018

Kampionatit Botëror po i vie fundi dhe finalja e madhe do të luhet ndërmjet Francës dhe Kroacisë

Me fillim nga ora 17:00 në Luzhniki të Moskës do të zhvillohet finalja e Kupës së Botës ndërmjet Francës dhe Kroacisë, shkruan Periskopi.

‘Gjelat’ në këtë takim janë favorit për të triumfuar, por edhe kroatët do të tentojnë që të befasojnë skuadrën e Deschamps.

E kur kanë mbetur edhe një orë deri në fillimin e ndeshjes atmosfera para stadiumit Luzhniki është fantastike me dy tifozëritë që po dhurojnë spektakël. /Periskopi/