Avioni që u nis për Prishtinë kthehet në Shtutgart, pati probleme teknike

Periskopi.com Lajme

Fluturimi Shtutgart – Prishtinë është anuluar. Avioni që ishte nisur për në Prishtinë është kthyer mbrapsht për shkak të problemeve teknike.

Zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, Valentina Gara, e ka konfirmuar për Gazetën Express se fluturimi është anuluar, por nuk ka dhënë detaje të tjera.

Raportohet se pasagjerët kanë pasur probleme me frymëmarrje dhe disa  ishin alivanosur.

Fluturimi ka pasur të arrijë në Prishtinë, sot në orën 17:00.