Babai i dy fëmijëve mban në shtëpi gjarprin pesë metra e gjysmë

Periskopi.com Fun

Një baba që kishte blerë një gjarpër kur ishte vetëm 20 centimetra, është filmuar duke jetuar me pitonin më të gjatë në botë – që është 5.5 metra.

Marcus Hobbs, 31-vjeç nga Goucestershire kishte blerë një gjarpër tetë vite më parë, kështu duke u kujdesur për të reptili arriti peshën prej 110 kilogramë.

Ai e ushqen me lepuj, drerë, dele, dhi e derra që i siguron nga fermerët lokal – por pitoni po vazhdon të rritet edhe pse tani është shumë gjigant.

Kjo kafshë është shumë e shtrenjtë për t’u mbajtur në shtëpi dhe njëherit shumë e rrezikshme për njerëzit, pasi mund ta gëlltit të tërin një burrë.

Megjithatë, eksperti i teknologjisë informative është i bindur se pitoni i tij Hexxie asnjëherë nuk do ta sulmoj as atë apo të bijtë e tij të moshës 4 dhe 2 vjeç. /Telegrafi/

Shpërndaje në: