Ballkani fiton minimalisht kundër Drenicës, Gjilani pa probleme tejkalon Malishevën

Periskopi.com Sporti

Kanë përfunduar dy ndeshjet e javës së 17 të parapara në program sot me fillim nga ora 13:00.

Ballkani ka mposhtur Drenicën si mysafir me rezultat 1-0, falë golit të Jashanicës në minutën e 50, shkruan Periskopi.

Në përballjen tjetër, Gjilani u tregua i fortë për Malishevën, të cilën e mposhti 3-1 falë golave nga Progni 45+4′, Razak 77′ dhe Dabiqaj 81′, teksa goline vetëm për malishevasit e realizoi Hyseni në minutën e 14, me të njejtin që pastaj u përjashtua me të kuq.

Pas këtyre dy ndeshjeve, kështu duket tabela e Superligës… /Periskopi.com/