Ballkani fiton ndeshjen e parë në ‘Fadil Vokrri’ në Conference League, sytë te ndeshja e dytë

Periskopi.com Sporti

Ballkani e fituar ndeshjen e parë ndaj klubit nga Ishujt Faroe Klaksvik me rezultatin final në 3:2.

Golin e parë për Ballkanin e shënoi Gripshi në minutën e 30 të takimit, pastja Koronioca në fund të pjesë së parë, shkruan Periskopi.

Me të filluar pjesa e dytë në 10 minutëshin e parë, Albio Rrahmani realizoi gol të bukur për rezultatin 3:0.

Por, klubi i Klaksvik nuk u ndalën, ata shënuan dy herë në minutat e fundit përmes Klettskard.

Ndeshje u zhvillua në ‘Fadil Vokrri’ dhe presim se çfarë do të ndodh në ndeshjen e kthimit.